Raseduse 40+5 ja Cirrus 10.02.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen juba üle nädala nohu/köha ja valutava kurguga maadelnud. Nohu on paks ja roheline, kurk ja köhimine on valus. Kõik muu, peale nohu ma kannatan välja, kuid olen juba üle nädala Xymelini kasutanud. Kodus on olemas ka Cirrust, kuid pole seda raseduse ajal julenud võtta. Kuid tervis ei ole kiita, kas võin 7 päevase Cirruse kuuri võtta, ehk saab nina korda enne lapse sündi, siis ei pea laps rinnapiimaga Cirrust sisse jooma?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Cirrus ei ole oma pseudoefedriini sisalduse tõttu just parim ravim, mida peaks sööma rase või rinnaga toitev naine; rinnapiimas on ravimi kontsentratsioon muidugi oluliselt madalam, kui vereringes, sh selles, mis loodet läbib. Esiteks võiks loota, et kui Te olete sünnitanud, siis muudab muutunud hormonaalne seis niiehknii Teie nina lahtisemaks; kui siiski püsib survetunne ja/või rohelise sekreediga nohu üle 10 päeva, siis peaks niiehknii kaaluma antibiootikumravi ja pöörduma sel teemal perearsti vastuvõtule.
Kui Te siiski kaalute koduseid ravivõtteid, siis tasub ravimina kasutada Cirruse asemel nt Zyrtecit, kus pseudoefedriini sees ei ole.
Lugupidamisega
Le Vallikivi