käsi valutab 26.02.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine. Vasaku käe ranne on juba 1,5 kuud valu teinud. Liigutades kätt randmest on tunda ja kuulda raksatust ja see on päris valus ka. Nüüd on valulikkus läinud ka käelabasse (väikse sõrme alla). Valu on isegi veidike (võrreldes kuu aega tagasi) järele andnud, aga raksatused on see eest järjest "teravamaks" läinud. Millest selline asi tuleb? Kätt ma vigastanud ei ole. Kuidas ma seda rannet hoidma peaksin? Kas kompressi tegema või liigutama seda või just võimalikult paigal hoidma? Aasta tagasi oli sama asi parema käega, aga siis läks valu nädalaga üle.

Ette tänades

Pille

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Pille.

Soovitan kätt näidata oma perearstile või ortopeedile. Hea oleks, kui

teeksite randmest ka röntgenpildi. Kahjukson raske ilma kätt nägemata

diagnoosi panna.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst