Jalgade probleem 20.08.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Perearsti juurde pole olnud võimalik saada,kuna temal oli puhkus ja nüüd saab alles sept. teisel nädalal.Kuid probleem suur:kas see on jalaseen?Kas oleks vaja suukaudseid ravimeid lisaks?See olukord tekkis juba mitu kuud tagasi.Algul talla alune sügeles,siis vaikselt tekkis nagu "hallituskord" talla alla,mis on aeglaselt laienenud.Nüüd enam ei sügele,vaid hoopis lõheneb ja laieneb jala väliskülgedele.Need lõhed on jube valusad,mul on ka jalgadel töö...päris alguses ma mõtlesin,et see on naha kuivus ja seepärast ei pöördunud ka arsti poole.Olen määrinud jalgu (mul on ka kannalõhed) Linola Urea kreemiga ,õhtuti paksult jalad sisse määrinud ja siis sokid jalga.Kannalõhede vastu kas Sholl kreem või Timodore.Kuna olen kahtlustanud viimastel nädalatel jalaseent,siis nädal aega kasutasin iga päev ühe korra kreemi Terbital - ei mingeid tulemusi..nüüd olen kolm päeva kasutanud Klotrimasool GSK 10 g kreemi..ei midagi.Nahaarsti vastuvõtte uurides sain teada,et lähima 180 päeva jooksul pole aegasid olemas.........ei PERH-s,Lääne-Tallina ega ITK-s...tasulisse minna -kui võetakse veel analüüsid,siis jumal teab,palju see kõik maksma läheb......loodan,et oskasin siin failidesse teile pildid salvestada,et näeksite ka,millised mu jalad on.Kas oskate mingit nõu anda???
Väga murelik patsient.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Sellise probleemi puhul võib tõepoolest tegemist olla nahaseenega (kuiv nahk ja nahalõhenemine on sealjuures soosiv faktor) - väga hästi õnnestunud ülesvõte, muide!. See, et sügelus on kadunud ja nahk ei ole ärritatud ja punane, on märk sellest, et tegelikult nahahooldust olete Te teinud õigesti ja mingil määral võis kasu olla ka seenevastastest kreemidest, lihtsalt nende kasutamise aeg on olnud liiga lühike - tavaliselt kestab jalaseene ravi vähemalt 2-4 nädalat. Seniks kui Te oma perearstile oma jalgu näitama pääsete, tasub kindlasti jätkata jalgade kreemitamist uureaga kreemiga (võimalusel ka 2x päevas), siis saab otsustada ka suukaudse ravi vajaduse, selle kas on vaja võtta proovimaterjali külviks.
Lugupidamisega
Le Vallikivi