Kahepoolne lateraalne epikondüliit 23.01.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin teada, kaua võtab paranemine aega ja kas on veel mingeid muid ravivõimalusi selle haiguse puhul.

Kaks korda on süstitud (aprillis ja augustis), algul aitas aga hiljem hakkasid jälle valutama, samuti sain laserravi 10 korda, ei ole aidanud seegi. Küünarnukid on valusad, liigutused on kanged ja tegevused on häiritud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Epikondüliit on haigus mis tekib küünarliigeste ülekoormusest, kas tööalasest, sportlikust või hobitegevusest. See tähendab, et haigus on tagajärg, mitte haigus iseenesest. Tulemusliku ravi aluseks on põhjuse kaotamine. Siinkohal ma ei saa enam oletada mis on Teie haiguse põhjus. Vajalik võib olla töövahetus, abivahendite, nt ortooside kasutamine jm. Süsteravi efekt on väga hea esimestel kordadel, siis aga enam ei aita. Kui patsient jätkab senist tegevust polegi enam tulemust ja tekib püsiv valu. Kardan, et Teil ongi nii läinud. Abiks võib olla asjatundliku ortopeedi poolt tehtav operatsioon, epikondüüli fenestratsioon. Seniks aga epikondüliidi ortoos, seda saab tervisekauplustest, tugeva valu korral käsi lahasele või kolmnurkrätile ja suukaudu valu ja põletikuravimid, nt ibuprofen, diclofenac, paratsetamool 1 g 3 x päevas.
Vastus ei tulnud just väga ilus ja helget tulevikku lubav, kuid nii need asjad on.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi