Valu üle terve keha 18.04.13 / Perearst

Külastaja küsib:

1.kas elamine suurest elektrialajaamast 30m kaugusel annab tervisele tunda? 2. käsi, jalgu, keha liigutades on terves kehas valulikkus. Viimasel ajal rohkem kael, ülaselg, labakäed ja labajalad, ka 2 korda opereeritud vasak põlv. Praegu on kõige suuremaks probleemiks jalad põlvedest alates allapoole ja käed randmetest sõrmedeni.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Üldiselt ei tohiks elektrialajaam hariliku inimese elu ja tervist kugivõrd mõjutada. Samas on inimeste tundlikkus oma elukeskkonna suhtes vägagi erinev - nii müra, tolmu, õhuniiskuse, magnettormide kui ka kõige muu suhtes. Seega on keeruline öelda konkreetsele inimesele jah või ei - seadus ja tervisekaitse lubab inimasustust sellises raadiuses, aga kas see individuaalselt ka Teile isiklikult sobib, saate öelda ainult Teie oma enesetunde põhjal ja selle põhjal, kas pikemaaegne eemalviibimine kodust muudab Teie enesetunde paremaks.
Mis puudutab valusid, siis tegelikult on väga hea, et vereproovid korras ja tõsisemat haigust ei ole leitud. Teisest küljest võib see tähendada tõepoolest eluaegset igapäevast võimlemist ning valuvaigistavat ravi, vajadusel ka muid füsioteraapia protseduure. Toidulisandeid võib võtta vastavalt arsti soovitusele, aga kindlasti nendega mitte üle pingutada ja meelevaldselt kombineerida.

Lugupidamisega
Le Vallikivi