Trombotsüütide jaotuvus 17.02.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
käisin umbes kuu aega tagasi tegemas meremehe tervisetõendit ja seal avastati, et süda on rütmist väljas ja et valgevereliblesid on üle normi. Sel hetkel ei taibanud ka rohkemat juurde küsidagi. Küsiti, et kas sinikaid tekib nahale kergesti. Nüüd kuu aega hiljem märkan tõesti väikeseid ja rohkeid sinikaid reiel ja ei mäleta, et oleksin end kuhugile ära löönud. Nüüd lasin teha perearsti juures verepildi ja sealt selgub järgmine:
B-WBC 5,9;
B-RBC 4,34;
B- Hgb 131;
B-Hct 37,8;
E-MCV 87,1;
E-MCH 30,2;
E-MCHC 347;
B-PLT 273;
B-Diff-LYMPH-arv (absoluutarv) 2,2;
B-Diff-Mono-arv 0,2;
B-Gran-arv 3,5;
B-Diff-LYMPH-% 37,1;
B-Diff-Mono-% 4,1;
B-Diff-Gran-% 58,8;
RDW13,6; PCT 0,14;
Siiani saan aru, et need näitajad peaksid normis olema, aga edasi: MPV 5,3L ja PDW 16,8H, et mida need näitajad ütlevad, kas peaksin mures olema... Hematoloogi juurde saan numbri alles maikuuks. Ja kardioloogi juurde märtsis.
Ette tänades,
T

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Trombotsüütide arv, PLT on korras, see on kõige tähtsam. MPV on keskmine trombotsüütide maht, see on tiba väiksem. PDW jälle tiba suurem. Kuid tegemist on automaatanalüsaatori arvutusega, seda ei saa väga tõsiselt võtta. Nende numbrite alusel ei saa mingit haigust diagnoosida. Kindlama vastuse annab verepreparaat, kus mikroskoobi all vaadeldakse vererakke ja nende "tervist".
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi