valud rinnus 12.12.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Probleem on esinenud juba mõnda aega. Kuna aga selle kirjeldamisega on raskusi siis on veninud.
Täna hommikul varakult tundsin rinnus valusid. Et ei saa pikalt ühes asendis magada. Pean koguaeg asendit vahetama. See asi on ennem ka olnud. Kui ülesse tulen siis läheb natukese ajaga mööda. Täna aga tulin ülesse ja valu oli tugevam. Ja kestis kauem. Nii tund aega. Püüdsin külla ru saada milles asi aga ei saa. valu on selline laialivalguv. kogu ülaosa rinnus oli valus. Eriti nagu rinnakorvi keskelt. Sissehingata ka raske. Valu kandus ka natuke kõhtu.
ärkasin nii 11 paiku ja nüüdseks on valu üldse üle läinud. Hingata pole ka enam raske.
Sporti teen minimaalselt. Reedeti püüan korvpalli mängida. Möödund reede mängisin palli jälle aga seekordne erinevus oli eelmistest kordadets oli see , et sai mängitud üle väljaku. Kuus inimest. Laupäeval kell 12 sai ka sulgpalli mängitud. Kas see võis olla liiga suurest koormusest?
Samas see ei seleta eelmisi valusid rinnus...
Kas oskate ja on võimalik miskit kommenteerida sellise üldistava jutu peale?
Rene V

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere V
Olete püüdlikult kirjeldanud detaile. Ise ennast oma vanust, sugu, eluviisi teate väga hästi ja sellest Te ei kirjutagi. Mul aga on väga raske oletada Teie vaevuse tagamaid.
Kuid jah, tõenäoliselt on valu põhjuseks mõni väike lihasrebestus rindkere-kõhulihastel. Võtta tempot maha, tablett mõnda valuleevendajat ( paratsetamool) ja kõik peaks saama korda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi