Ravimid imetamise ajal 29.10.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist,

Olen 27 aastane, minu laps on 1a ja 3 k vana. 9 kuud enne lapse syndi tehti mulle polveliigese artroskoopiline operatsioon. Sellele eelnes ja jargnes kuudepikkune taastusravi , st. fysioteraapia + ravimid, Nt.Artrostop ja Glykoosamiin. Kuna tegemist oli polytraumaga, kus said vigastatud neljast liigesest kolm, nimetati asja nn.kurvaks triaadiks. Sain jala siiski normaalselt liikuma ja aeg ajalt mind kylastava valuga olen juba harjunud. ..
Kysimus aga jargmine: kuna laps saab oositi veel rinda, kuidas voiks talle mojuda, kui votan liigesesidemeid taastavat preparaati Bio_Glucosamine? Voi ei ole sellel nyyd, mil tegemist pole ammu enam lapse pohitoiduga, erilist tahtsust? Imetamisnoustajailt olen kuulnud, et ema menyyst ei olene niivord rinnapiima koostis, kui hulk?! Bio_Glucosamine koostis: Glykoosamiinsulfaat 500 mg, mikrokristalne tselluloos, ranidioksiid, magneesiumstearaat.

P.S. Vabandan eesti tahtede puudumise parast.
Tanades, Mari

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Bio-Glycosamine kuulub toidulisandite hulka, seetõttu ei oma ta ka kuigivõrd arvestatavat toimet rinnapiima koostisse-kogusesse. Minuni pole jõudnud infot sellekohta, et kellelgi oleks seoses sellega tekkinud mõni probleem lapsel või emal. Head imetamist. Olles küll meessoost ei suuda ma ette kujutada lõpuni imetamise hingelist tähtsust emale ja lapsele. Oma 3 isikliku lapse kogemustest tean aga seda, et süles mõnulev laps või süles uinunud laps omab suurimat rahustavat, stressimaandavat ja õndsust tekitavat tunnet kuitahes miski muu siin ilmas. Nautige seda aega!
Head tervist soovides
Madis Veskimägi