Kõht lahti 19.10.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere ! Käisin siin Egiptuse reisil ja seal tekkis kõhulahtisus,nüüd on juba kuu aega möödas ja asi ei taha paraneda. Kui söön vastavaid ravimeid siis on ok aga kui ei võta siis varsti jälle lahti (ole 27 aastane).Mis viga ja kuidas abi saada ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie mure aluseks on tõenäoliselt seedetrakti mikrofloora koosluse häire. Turismireisidel soojadesse maadesse on see meie inimestel päris sage asi: pese käsi kuidas tahad, aga ikka võib suhu lipsata paras ports võõramaiseid baktereid, kes keeravad tülli patsiendi kehaomase mikroflooraga.
Oma patsientidele olen soovitanud nädalast paastu: hoiduda magusast, kihisevatest jookidest, õllest, hapust leivast. Juua soovitan maitsestamata Cefilus jogurtit, see on 0,5 l purkides, seda täiskasvanule 3-4 pakki päevas. Hea on ka saialille või kummeli tee. Apteegist võib küsida ka Enterol pulbreid: see on nn probiootikum mis aitab ka normaliseerida seedetrekti mikrofloorat. Tavaliselt antakse 1 pakike vees lahustatuna 2 x päevas nädala jooksul.
Kui mure näib püsivat siis soovitan nakkusarsti konsultatsiooni, sinna peaks saama ilma perearsti saatekirjata.
HEad tervist soovides
Madis Veskimägi