Põletikud 10.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere dr.Veskimägi
Olen 40 a. naine. Probleemid hakkasid u.4 aastat tagasi suvel, kui sattusin ägeda kõhuvaluga haiglasse. Uuriti paar päeva, põhjust ei leitud. Seejärel hakkasid seljale ilmuma põletikulised vistrikud. Paar aastatat oli selg väga hull.Käisin nahaarstil, kus ei osatud midagi arvata. Ravimitest abi ei saanud.Nüüd on selg vähem põletikuline, kuid aeg-ajalt ilmub sinna siiski üksikuid suuremaid vistrikke. Paar viimast kuud aga piinavad mind samasugused põletikud välimistel suguelunditel. Alguse saavad need väikestel häbememokkadel olevatest näärmetest, mis lähevad paiste ja täituvad mädaga. Kas on tegemist mingisuguse stafülokokiga? Enne seda pole iial mingeid nahaprobleeme olnud, k a vistrikke.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mida ma saan arvata. Kuidas on lood veresuhkruga. Kas on esinenud häireid menstruaalfunktsioonis, kas on tekkinud mehelik karvakasv, kasvõi natukene. Soovitan teha nais ja meesuguhormoonide analüüsi, veresuhkrutesti, lööbe bakterioloogilise uuringu. Arvan, et abi võib olla antoandrogeense toimega kontratseptiivist, Diane 35, ja pikaajalisest, 1-2 kuud ravist antibiootikumiga, soodsam selleks on doxycyclin 0,1x1 2 kuud.
Need on mimu mõtted. Soovitan nõu pidada oma perearsti, nahaarsti ja naistearstiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi