Xanax 19.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Dr. Veskimägi!
Olen kimpus oma haigusega, mis seisneb selles, et juba 2 nädalat vaevavad mind alaselja valud.
Kõik analüüsid on tehtud ja ka röntgenpildid, kuid sealt midagi hullu ei leitud. Eelmisel
nädalal selgus hoopis, et tegu on üleüldise soolteärritusega eriti peensool. Kuna
peale sööki (kuigi söögiisu ka pole enam) hakkab alaseljast pärakupiirkonnapeale suruma,
tekitades valu ja kakamise tunnet. Aga kui soolt tühjendan, siis pole see ei kinni ega
ka liiga lahti, kuid pärast seda jääb päraku osa kipitama ja seljavali ei leevendu ilma valuvaigisteid kasutamata
(need hakkavad ka juba vaikselt maole). Tänu nii pikaldasele ravile
pole ma enam ka korralikult magada saanud st praktiliselt öösel ei tule und. Nävisüsteem on natike
paigast ära. Arts kirjutas o,25mg Xanaxit 2 korda päevas - hommikul ja õhtul. Olen seda tarbinud
juba 5 päeva aga ilma ei õnnestu veel kuidagi uinuda. Arst ütles, et seda tulev vähemalt 2 nädalat võtta (
kui isegi mitte rohkem). Olen mures, et ega ma sellest sõltuvusse jää? Kas ikka tohib seda nii pikalt kasutada ja ega see pole
antidepressant? Kardan sellisedi asju koledasti. Palun andke nõud, kas mind ravitakse õieti või on veel võimalik kuidagi oma
unerütm tagasi saada. NB! Joon ka looduslikke rahustavaid teid lisaks.
Kõike head soovides!
Anni 25 a

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Anni
Xanax on rahusti, mis mõjub kiiresti ärevuse, pinge, unehäirete, lihaspinge korral. Teie kartus on põhjendatud, see ravim mõjutab psüühhilisi protsesse ajus, kõik me tahame ise oma asjadega hakkama saada. Tänapäeva elu on selline, et sedasorti ravimeid tarvitatakse üha enam ja enam. Ise soovitan pigem antidepressante, kuna neil on sõltuvust tekitav toime väiksem võrreldes rahustiga. Ja muidugi ennekõike töö ja puhkeaja suhte reguleerimine. Soovitan nõu pidada psühholoogiga, kellega on koos hea kraamida oma mõtteid, eelarvamusi, automaatmõtteid.
Unehäirete osas vastasin u 10 küsimust eespool päris pikalt. Uurige ka seda.
Head tervist soovides Madis Veskimägi