Kaal 14.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Mureks on pidev kaalitõus. Esimese rasedusega võtsin juurde 13 kilo (rasedus katkes), teisega 10 kilo (peetumine), mure seisneb aga selles, et need kilod pole kusagile kadunud. Käisin endokrinoloogi vastuvõtul aga analüüsid korras. Perearsti ainus soovitus oli, et ära söö siis nii palju ja peale kella 18 ei tohiks üldse süüa-ma ei söö üldse palju.
Olen märganud, et jalad on turses pidevalt. Samas on tekkinud kõrvetised mida varem pole esinenud.
On nendel asjadel omavahel seost? Kaalujälgijate gruppi meil ka pole siin aga see vist poleks lahendus.
Liigun ma piisavalt, söön üsna normaalselt, tegelikult võiks isegi rohkem süüa aga aega pole alati ja sageli piirdub kogu päev hommikusöögiga. Väliselt paks ka pole aga kaalule astuda on hirmus.
Saaksin ma midagi ise teha selleks ja mis see olek? Ainevahetust kiirendada? Perearstile väga raske pääseda ja kui korra saabki siis abi ei saaks ikkagi. Probleem talle kuidagi tüütuks muutunud aga kaaluda üle 80 kilo ja pikust ainult 167 on õudne.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kas raseduse katkemise põhjuseid on uuritud. Arvan, et hea on lõpunikantud rasedus, kui sellest kõik algas siis see on ka lahenduseks.
Saan soovitada vaid järjekindlat toitumise ja liikumise kontrolli. Inimene pole taim, kes õhust ja päikesevalgusest energiat toodab.
Oma patsientide jaoks kasutan omaloodud dieedi ja liikumise arvestuse programmi, mille väljatrükk peab olema aluseks edasises.
Kui huvi on, saatke oma soov minu meiliaadressil terkes@hot.ee
Head tervist soovides Madis Veskimägi