vererõhk ja massaaž 02.12.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Palun täpsustage, kas suure vererõhuga (200/110) saab käia ujulas? Kuulsin, et kõik veega seotud protseduurid on keelatud seoses suure vererõhuga. On see tõsi? Kui ei, siis missuguseid protseduure tohib läbida:
1.käsimassaazh
2.veealune dushsh-massaazh
3.pärlivann
4.vesivõimlemine
5.mudaravi
6.ravivõimlemine
Olen tänulik vastuses eest.
Julia

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Selline vererõhk vajab kindlasti ravi. Kui rõhuväärtused on normis siis on paraja koormusega ujumine basseinmivees ( 26-28 C) hea toimega. Esimene samm olgu hoolas vererõhu ravi. Oletan, et viibite kuskil sanatooriumis ja leitud vererõhk on juhuslik. Seda on vaja korduvate mõõtmistega täpsustada, kindlasti on läheduses ka mõni arst. Protseduuridest ei soovitaks kogu keha mudaravi.
Head tervist soovides Madis Veskimägi