röhitsused peale söömist 29.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mind häirivad pidevad nö. krooksud (lasen õhku välja ja söögi või joogi maitse tuleb tagasi suhu) peale söömist. See tuleb täiesti tahtmatult. Isegi kui püüan neid tagasi hoida tuleb ikkagi. Varem polnud sellist probleemi. Aga nüüd on need järjest tihedamaks läinud. Millest need tekivad ja mida ma tegema peaksin, et need vähemaks jääksid! Kas võib see tekkida mõnedest toiduainetest?
Ette tänades,
Neiu, 19a.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Raske öelda. Teie kirjas on millegi järeldamiseks vähe infi. Soovitan nõu pidada perearstiga. Vaevuse tekkes võib olla oluline stress, kiirustades söömine, gaasi sisaldavad toiduained nagu õunad, palju leiva-saiatooteid jne jne.
Head tervist soovides Madis Veskimägi