Stressist tingitud toitumishäired??? 13.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

21 aastane noormees. Ilmselt pidevast pingutusest (täiskohaga istuv töö, ülikkool päevaõppe-vorm), pole isu, toit ajab iiveldama ja keha kaal on langenud niivõrd, et riided on seljas justkui riidepuul. Pidev väsimus ja kõigest tüdimus. Mida peaks ette võtma, et kaal tõuseks ja tervis taas korda saaks? Kas on põhjust karta näiteks sapipõiepõletikku vms.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Minu esimene soovitus on teha valik töötamise ja õppimise vahel ning siis külastada perearsti ja teha põhilised uuringud mitmete haiguste täpsustmiseks mis võivad viia sellise tulemuseni. Ei kujuta hästi ette õppimist kõrgkoolis päevases osakonnas ja samas ka täiskohaga töötamist. Siinkohal ei saa ma kahjuks lisada täpsemaid soovitusi kuna paljud pisiasjad Teie kirjas puuduvad.
Head tervist soovides Madis Veskimägi