mürgitus 08.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas mürgituse (seened?) nähtude kadumisel tuleb rakendada mingeid abinõusid mürkide eemaldamiseks või tuleb organism ise jääkidega toime?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oleneb muidugi mürgituse raskusest. Alati peab isegi kahtluse korral nõu pidama valveraviastusega, lähema haiglaga. Seenemürgitused on päris keerukad, mõnele mürgile on olemas kindel vastumürk, kuid mõnele aga mitte ja siis tehakse organismi läbivoolutusravi tilkinfusiooniga või kunstneeruravi.
Head tevist soovides Madis Veskimägi