jätk pearinglus, ... 08.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere jälle!
Sain nüüd kätte oma kilpnäärme uuringute (sõlme uuringute) tulemused, need on järgmised.
Kilpnäärme parem sagar ca 3,6*0,9*1,4 cm suurune, ca 2,3 cc mahuga, vasak sagar ca 2,8*1,2*1,5 cm suurune, ca 2,5 cc mahuga, istmus ca 0,5 cm diameetriga. Kilpnäärme vasaku sagara keskosas ca 1,2*1,1*1,0 cm selgekontuurne sõlm, mille stuktuur inhomogeenne, pigem hüpoehhogeenne, sisaldab üksikuid väikesi kaltsifikaate. Parema sagara keskosas ca 0,3 cm suurune kalloidtsüst. Kilpnäärme verevarustus iseärasusteta (sh. vasaku sagara sõlme ümbruses).
Kilpnäärme vasaku sagara sõlmest peennõelaga võetud materjal tsüstoloogia uuringuks. Kaela magistaalveresoonte kulgu mööda üksikuid l/sõlmi ca 0,7 cm diameetriga.
Kilpnääre kokkuvõttes mõõtmetelt normis, vasakus sagaras üksik sõlm, paremas sagaras väike tsüst.
Tsütoloogiline hinnang: Rohke veri, kolloid follikul rakkude plastid ja näärmestruktuurid. Üksikud rakud sekreteerivad. Esineb histiotsüüte. Tuumad kohati vähese atüüpiaga, nukleooliga, kuhjunud.
Arst ütles, et on vähikahtlus ja pani diagnoosiks Ca foll. gl. thyr. in susp. Samuti suunati mind Onkoloogiahaiglasse täiendavateks uuringuteks ja raviks.
Analüüsid olid TPO-AK türeoalobuliini mikros

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Jagan Teid uurinud arsti kahtlusi ja pean samuti õigeks täpsustavaid uuringuid tõsisema haiguse suhtes.
Head tervist soovides Madis Veskimägi