probleem käte karvadega 20.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Minu probleem on järgmine-olen hiljuti sünnitanud ja imetan oma titte. Märkasin, et minu kätel olevad karvad lihtsalt tulevad ära. Kas see on seotud mingi aine puudusega ja kas võin hakata ka juukseid kaotama?

Ette tänades, Liivi.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Liivi.

Tavaliselt tuleb rohkem juukseid lahti, kui Teie laps on 3- 4 kuune s.t.

siis on juuste väljalangemine kõige suurem. Üldjuhul ei ole tegemist

haigusega, vaid juukseainevahetuses tekkinud häirest, mille põhjuseks oli

sünnitus ning sünnituse järgselt toimunud hormonaalne nihe. Üldjuhul

probleem eriravi ei vaja ning juuste välja langemine pidurdub paari kuu

pärast.

Lugupidamisega,

dr Eero Merilind

perearst