antibiootikumid ja maks 07.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mõned kuud tagasi hakkasin tundma pisteid maksa piirkonnas aeg-ajalt, samuti naha sügelust. Perearst kirjutas No-Spad ja Xanaxit (!).

Suuremad vaevused möödusid.

Hiljem kirjutas androloog mulle välja antibiootikumid (Vibramycin - mükoplasma raviks).

Pärast antibiootikumide kuuri tundsin maksa piirkonnas valusid, (uus) perearst lasi teha vereproovi, selle järel sain saatekirja ultrahelisse, diagnoosi reale on saatekirjale kirjutatud "hepatiit". Olen väga mures.

Kas antibiootikumid võisid mu maksale midagi väga halba teha? Tõenäoliselt oli juba enne maks haige.

Ette tänades,

Mart, 24

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Mart.

Valulikkust maksa piirkonnas võivad anda mitmed haigused. Hepatiiti

diagnoositakse vereanalüüsidega ning ultraheli leid on vähe

spetsiifiline. Ühest kuurist antibiootikumidest maksaga nüüd küll midagi

ei tohiks juhtuda. Üheks hepatiidi vormiks on B hepatiit, mis võib levida

sugulisel teel.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst