Alakaal 19.04.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 30 aastane mees.Olen 175 pikk kuid kaalun vaid 56 kg. Söön meeletult just rasvaseid toite ning kontiitritooteid ning proovinud võimalikult vähe liikuda, aga kehakaal ei tõuse. Vahel on tunne, mida rohkem söön, seda rohkem kaal langeb. Probleem on ka selles, et minu rasvasisaldus (mõõdetud) on 0%, normaalne peaks olema 15%. Olen käinud endokrinoloogias uuringutel, kõik paistab korras olevat. Küsimus selles, et kas on võimalik kiiret ainevahetust viia rohtudega võimalikult aeglaseks.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Antud küsimuse kommentaar oleks pigem filosoofiline. Kas tunneksite ennast

paremini, kui kaaluksite rohkem ? Kas Teie kehakaalu pärast on jäänud Teil

midagi tegemata või olete olnud pilke objektiks ? Loomulikult on võimalik

ravimitega rikkuda Teie organismile omast staatust, kuid küsimus on -

milleks seda teha. Soovitan Teil siiski mõtelda ning konsulteerida

arstiga.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst