Unisus pärast söömist 09.04.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen meessoost ja 21-aastane. Mida teha, kui pärast mõõdukat lõunasööki tuleb alati uni peale? Mitte lihtsalt kerge rammestus, vaid selline väsimus, et mitte midagi ei saa teha, enne kui olen 1-2 tundi maganud. Ometigi magan öösel enda jaoks piisavalt (7-9 tundi). Aitäh.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Unisus peale sööki tekib sageli sellest, et seedeprotsess

intensiivistub ning suurem osa verd suunatakse peensoolde, aju

verevarustus aga väheneb suhteliselt. Soovitan süüa väiksemates

kogustes ning kergemini seeditavaid toite. Samuti võiks päevaplaani sisse

tuua mõõduka füüsilise aktiivsuse minimaalselt 30 min päevas. momendil

ei usu, et tegemist võiks olla mingi tõsise haigusega.

Lugupidamisega,

dr Eero Merilind

perearst.