suunurk ei parane 03.04.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Suunurgas on vaike haavand, mis mitmesuguste salvidega ravimesest hoolimata ei parane , tekib mõne aja pärast uuesti ja seda juba pea aasta jooksul. Noor inimene ,keda see häda vaevab, tegeleb tipp tasemel spordiga .

Kas see võib olla põhjustatud mõne aine puudusest organismis ?

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Tavaliselt tekivad sellised haavandid mõne viiruse tagajärjel või

külmetamisest või ka lihtsalt tuulest ning ilmastiku oludest.

Konkreetset aine puudust organismis ei ole. Mina olen saanud head tulemust

Bepanthene salviga (ilma retseptita).

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst