valud pärasooles 02.04.02 / Perearst

Külastaja küsib:

olen 33 aastane naine. Paari viimase aasta jooksul olen aeg-ajalt tundnud pärasooles valusid. Vahel valu eelneb roojamisele, vahel mitte. Kas on vajalik konsulteerida arstiga?

i.j.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija

Soovitan siiski konsulteerida arstiga. Konkreetselt pärasoole haigustega

tegeleb proktoloog, kes saab peale vajalike lisauuringute tegemist

panna välja diagnoosi ning soovitada ravi.

Lugupidamisega,

dr Eero Merilind

perearst