kõhukinnisus 01.04.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Lp. doktor!

Hakkasin kasutama Forlaxit. Kuna töö on seotud pideva istumisega, kannatan seedehäirete ja ka kõhukinnisuse all. Võib olla on ka veenilaiendid pärasooles, kuid uuringuid ei ole tehtud.(olen ise vahel tundnud) Mõningal juhul, kui on kõht väga kinni, on ka verd tulnud. Küsimus on:

1. kui kaua võin kasutada järjest iga päev Forlaxit. Ühes pakis on 20 pakikest.

2. kas see mõjutab edasist seedimist paremuse või halvemuse poole.

Aitäh.

Kaia.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Kaia.

Forlaxi kasutamine üle 3 järjestikuse päeva on lubatud ainult peale arstiga konsulteerimist. Pikaajaline Forlaxi kasutamine ei ole näidustatud ravimeetod kõhukinnisuse raviks. Soovitan antud küsimusega ja soovituste saamiseks pöörduda perearsti poole või gastroenteroloogi juurde.

Lugupidamisega,

Eero Merilind

perearst