atsetoni lõhn suus 05.03.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

mu tütrel (12a) tuleb suust pidevalt ebameeldivat atsetoni lõhna. Tegemist pole hammaste ega ka suu-kõri haigusega. Ta on pidevalt kahvatu ja väsib kiiresti, samuti veidi depressiivne. Mis võiks tekitada sellist lõhna ja milliste arstide poole pöörduda? Samas mida öelda perearstile, kes lohutab 'a la' sellest pole midagi?

Olen lugenud, et sellist lõhna võivad anda nii suhkruhaigus kui ka suhkrutaseme madal tase veres. Võimalusi on , et on tegemist mingi mikroobiga, mis eritab toksiine ja kopsude kaudu jäägid erituvad. Ning ilmselt ka palju muid asju?

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Soovitan siiski kontrollida veresuhkrut ning pöörduda laste

endokrinoloogi poole.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst