Analüüsi hind. 03.03.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist! Ma saan niimoodi aru, et arstid ei tohi kergekäeliselt analüüse teha, et osa neist on kallid ja Haigekassa ei maksa kinni kui pole väga põhjendatud. Küsimus selline, kas ma saaksin teha omal soovil uriinikülvi (see on kõige täpsem) kui ma selle ise kinni maksan ja kui palju see analüüs maksaks? Tänan Teid!

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Olete hästi informeeritud tervishoiu rahastamise kitsaskohtades.

Omafinantseerimisel tehtavad uuringud on alati võimalikud. Peate arvestama

arsti vastuvõtuga (2 x) ning uriinikülvi analüüsi hinnaga umbes 100 - 250

EEK. Seega kokku umbes 400 - 650 EEK. Analüüsi hind oleneb Teie

patoloogiast ning mikroobi tundlikkusest ravimitele.

Lugupidamisega,

dr Eero Merilind