Kõrvade sügelus 27.08.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,hea doktor!

Juba pikemat aega( umbes aastake)sügeles seestpoolt parem kõrv.Sügelus on kohati nii tygev,et tahaks kohe kraapida aga kahjuks sõrmed ei ulatu.Valu ei ole.Umbes paar kuud tagasi hakkas sügelema ka vasak kõrv,kuivus ja vahel tekib selline,,õhuke koorik,,mida siis õrnalt vatipulgaga puhastan.Hügieeni suhtes olen järjepidev.Kas see võib-olla mingi allergiline põhjus?(kõrvahaigusi pole olnud).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse ja hea sõna eest. Kõrvasügelus on ikka haiguse tunnus, mitte niisama ajaviiteks tehtav tegevus. Selleks võib olla kas kuulmekäigu eksematoidne põletik või ka kergem seeninfektsioon. Suvel palavaga kipuvad need ägenema. Ravimid on täitsa olemas, kuid neid saab kirjutada ikka arst kes Teid vahetult näeb ja uurib. Iga inimese parim sõber peaks olema perearst, nii et palun, kolleeg ootab Teid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi