Hingamisraskus 03.08.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Kurk jäi haigeks.3nädala pärast läks paremaks. Perearst soovitas käsimüügiravimeid.Märtsi lõpus kurk uuesti põletikus ja sellest ajast peale on ainult hullemaks läinud. Siis tekkisid hingamisraskused.Märtsi lõpus viis kiirabi emosse,seal ei leitud midagi.Perearst soovitas ikka käsimüügiravimeid. Kopsu pildi põhjal ütles perearst, et natuke on vett . Täna käisin (3.08) perearsti käsul uuesti röndkenis kopsupilri tegemas , see selgub esmaspäeval. Vahepeal sai kurguarstil käidud, see kirjutas maorohu Controloc. 20 mg, selle võtmise lõpetasin ära,sest kõht valutas ja oli lahti. Hingamine on raske ja kohati ahmin õhku nagu kala kuival,suu on ka pidevalt kuib. Töö on tolmuses keskkonnas ja väga stressirohke. tänan teid .

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
ootame siis röntgenogrammi vastust. Ehk niikaua saaks teha perearsti poolt kopsumahu uuringu ravimiga e bronhodilataatortest. Perearst peaks ka täpsustama- kus on natuke vett. Vaatame, kuidas mõjub maoravim ja antibiootikum. Kui võimalik, võiks kaaluda vereproovis mükoplasma ja klamüüdia määramist. Ja soovitan olla tööst eemal nt 10 päeva, kas puhkus v haigusleht, st eemal tolmust ja stressist. Vaataks, kuidas ka see mõjub ??
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi