Küünte all otstes heledad lained, kaared/laigud. 24.07.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Panin tähele, et küünte otstesse alla on tekkinud heledad nö. kaared/laigud peale küüne valget osa mis on otstes. Jääb mulje nagu "õhk" oleks all vms. Ühel küünel on see nagu korrapäratu ning laineline, lisasin ka pildi.
Kas tegu on normaalsete küüntega ning muretsen üleliia?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Olemasolevate andmete põhjal on keeruline kindalt diagnoosi panna. Puudub info varem põetud haiguste, krooniliste haiguste ja muude võimalike sümptomite kohta. Juhul kui muid sümptome ei esine, võib tegu olla kerge trauma järgse healoomulise ja iseparaneva muutusega. Juhul kui küünemuutus ei näita 1 kuu jooksul taandumismärke või tekib kaebusi lisaks, oleks vaja kindlasti pöörduda arsti vastuvõtule. Soovitav oleks pöörduda perearstile või vôimalusel nahaarstile.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus