Paistes lümfisõlmed kaenlaall 26.05.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere ! Selline küsimus, umbes sügisest saadik on aegajalt mul 1 lümfisõlm kaenla allpaiste läinud ja on valulik. Tuleb on mingi aeg ja siis kaob ära ja täpselt jälle samamoodi, viimanekord eritas ka veidikene mäda ja nüüd olen tundnud , et kaenlaall oleks nagu 1 veel paiste läinud. Sügisel käisin arsti juures ja siis tehti vereproovid ja kõik olid korras, nüüd viimasel korral kui oli paistes käisin ka arsti juures, aga tema arvas üldse, et tegemist on karvanääpsu põletikuga. Käisin veel ühe arsti juures ja tema arvas, et probleem võib olla hammastest ( kuna mul igemed veritsevad suhteliselt tihti ja selline ebameeldiv löhn aegajalt).Tavaliselt kui paiste läheb olen teinud viinakompressi ja see on seda mingilmääral tagasi tõmmanud. Muutusi ma enda kehas täheldanud ei ole. Ei tea, et mida enam uskuda, kuhu pöörduda või mida teha ? Ehk on mingeid soovitusi või arvamus, milles võiks asi olla, et järgmine kord arsti poole põõrdudes neid kuhugi suunatagi ! Ette tänades !

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Selle vaevuse taga võib olla higi või karvanääpsupõletik või ka lümfisõlme haigus. Kui piirkond on punane, pinges ja valus võib olla vajalik selle avamine. Kui võimalik, siis väga informatiivne on ultraheli uuring. Olen oma töös teinud mõned õppefilmid, siinkohal on sobilik vaadata seda https://www.youtube.com/watch?v=KeYXx9ZAQ-Q.
Nii nagu kirjeldate võib avalduda krooniline higinäärme või rasunäärme põletik. Tükk kaenla all, mis periooditi ägeneb. Üldiselt on kombeks, kui tükk püsib muutumatuna üle 3-4 kuu seda uurida- kas tükk eemaldatakse kirurgiliselt ja saadetakse histoloogiliseks uuringuks või tehakse selle nõelbiopsia ehk proovitüki võtmine.
Saan vaid soovitada head koostööd oma perearstiga, täisvereproovi ja koostööd mõne lepliku kirurgiga, kes ei pane pahaks, et saadetakse "vaid sõlm kaenla all".
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi