Maksast 10.03.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Sooviksin Teie arvamust, viimases analüüsis olid ALAT 63 ja ASAT 35. Maksa osas kaebusi ei ole. Analüüsid on tehtud jaanuari lõpus. Kas tablettabort võib maksanäitajaid tõsta? See oli mul detsembris. Samuti võtsime terve perega Vermoxi tbl jaanuari lõpus ja veebruari alguses. Olen korralik paanitseja nende näitude osas:(
Teised analüüsid on korras olnud. Ka uh oli korras kõhukoopast, öeldi, et vähesel määral on rasvunud maks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
ALAT on piiripealne. Tõsise maksakahjustuse korral on see näit tõusnud 2-4 ja isegi 10-20 korda. Ravimid ja alkohol on võimalikud põhjused, millele arstid esmalt mõtlevad. 1 kuu ilma ravimiteta ja alkoholivabalt. Siis uued proovid- ALAT, ASAT, gammaglutamüültransferaas, aluseline fosfataas, üldvalk, täisveri.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi