Helikobakter 17.02.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on vereproovis helikobakter suurenenud ja on mul juba ravitud mitu korda antibiootikumidega.Maos on olnud möödunud aastal papilloom,olen tarbinud gasecit pidevalt aga ikka on maos valu ja vahek sügelustunne paremal pool.Öösiti esinevad röhitsused ja eriti hommikul .Keel on valge.Kas peaksin gasekit sööma pidevalt ? Mul on ka südamestend ja arst soovitas gasekit.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui ravimit tarvitades vaevused puuduvad, siis võib tarvitada ravimit pikemalt. Soovitan aga leida minimaalse toimiva annuse ja teha ka ravimivõtmises vaheaegasid. Maohappe pidev allasurumine ei ole hea. Ja usaldage oma arsti, kes Teid vahetult näeb ja määrab ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi