Ebamäärased valusad torked hüppeliigese piirkonnas 29.12.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Lp.tohter! Palun teavet ebahariliku nähtuse kohta: vasaku jala hüppeliigese välisküljele nn luupeksukondi alla lööb järsku paariks sekundiks terav torkav valu, mis kohe kaob, kuid võib korduda ebamääraste vaheaegadega. Mingit välispidist märki ei näi olevat, ka mingit valu ei põhjusta ka liikumisel.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kirjelduse alusel on tegemist süütuna näiva närvivaluga, algpõhjus võib olla närviärritus survest kas sääre-reie või selja tasandil. Kui vaevus oleks õhtune-öine mõtleks rahutute jalgade sündroomile, selle tunnuseid kirjelduse alusel ei ole. Kui vaevus ei häiri ja muret ei tee, siis võiks seda jälgida mõistlikult. Alati on mõistlik pöörduda arsti vastuvõtule, kes saab kõike lähemalt vaadata, uurida ja anda häid soovitusi. Päris kindlasti ei ole see tülitamine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägihttps://www.kliinik.ee/vastamine#submit
HEAD TERVIST KÕIGILE KLIINIK.EE KÜLASTAJATELE UUEL, 2016 AASTAL !!!