peavalu 06.12.15 / Perearst

Külastaja küsib:

5 jaan 2015 op kuulmis ja tasakaalu neurinoom.15 jaan algasid peavalud mis kestavad siiani ,peavalu igapäevane .Öösel peavalu hood ,päeval pidev valu .Valu tekib käies ,aevastades ,kõhides.Veel kõrvade vilin ,kõrvade valu ,iiveldus ,nõrkus.Kõrvaarst ütles ,et kõik korras V alu vahest väheneb pikali heites,käies jälle hakkab uuesti.KUI OSKATE AIDATA ,KAS OLEKS VÕIMALIK TEIE VASTUVÕTULE TULLA.Perearst muidu A Aver

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Soovitan tarvitada ravimeid minimaalselt ja 1 ravimit korraga. Pidada ka peavalu päevikut, märkides kellaajaliselt valu tekke ja tugevuse 10 palli skaalal. Jah, kui võtta väga palju erinevaid ravimeid, on segadus suur ja omavahelise koostoime tõttu võib tgekkida uut sorti peavalu. Koduse elekteravi seadmena on kasutusel TENS ravi, pihku mahtuv karbike juhtmetega, mis kinnitatakse kaela piirkonda. Olen seda soovitanud ja julgen loota, et see teile sobiks. Abi võib olla ka nõelravist. TENS ravist on netis palju materjali, tegin copy-paste ühelt lehelt, vt allpool.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi
TENS – transkutaanne elektiline närvistimulatsioon on meditsiinis üldtunnustatud meetod, mida kasutatakse edukalt taastusravis ja spordimeditsiinis erinevate valu raviks, näiteks operatsioonijärgsete valude leevendamiseks.

TENS on nahka läbiv elektriline stimulatsioon, mille eesmärgiks on kontrollida valusündroomi. TENS elektriravi
Oletatakse, et TENS võiks toimida sarnaselt akupunktuuriga.
Kasutades TENS-i, on võimalik aktiveerida närvifunktsioone. Madalsageduslikud elektri impulsid stimuleerivad organismi valu leevendavaid mehhanisme. Närvide kaudu pärsitakse valuimpulsside ülekannet ja vallandatakse valu leevendavate, morfiinisarnaste ainete (endorfiinid) sekretsioon.
Lisaks paraneb verevarustus mõjutatavas kehapiirkonnas
TENS on levinuim meetod füüsikalises valu ravis (vähe kõrvaltoimeid, toime tekib võrdlemisi kiiresti)
Kaela- ja seljavalude puhul 65-85% patsientidest on saanud abi.
Elektriravi (TENS) kasutamine

Akuutne (postoperatiivsed-, sünnitus-, lihas-jm valud, hambaravi protseduurid) ja krooniline (mitte-pahaloomuline valu, nt seljavalu, artriit, kolmik-närvi valu jms) valu
Erinevate skeletilihassüsteemi vigastuste, häirete ja haiguste korral
Verevarustuse häired
Kehalise sooritusvõime tõstmine