peapööritus 26.02.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et kolm nädalat tagasi hakkas mul pea ringi käima ja seda püsti seistes, lamades ja istudes oli kõik korras. Käisin perearsti juures, tehti vereproov, see oli korras, vererõhk samuti. Arst soovitas mul lihtsalt puhata.. Seda ma ka tegin. Nädala ajaga läks pööritus mööda. Kuid nüüd, kaks nädalat peale eelmise lõppu, uuesti samad sümptomid. Pea käib püsti olles ringi, on olnud ka külmavärina laineid. Pea ei valuta, palavikku ei ole, enesetunne halb ei ole.

Mida teha? Kas minna uuesti arsti juurde ja lasta endale lisauuringud teha?

Millest see olla võib? Gripp?

Olen väga tänulik vastuse eest!

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Kahjuks on Teie kirjas liiga vähe olulist informatsiooni, selleks, et saaks Teid aidata. Minimaalselt oleks vaja teada, kas olete mees või naine, kui vana Te olete, kas enne on ka selliseid sümptoome olnud, kas olete varem arsti juures käinud, milliseid analüüse, uuringuid on üldse enne tehtud, kas pea valutas, kas oli iivelduse tunnet jne.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst