Ussid 26.11.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,avastasin et kõhus on ussid(väikesed valged).Millise ravimiga oleks võimalik probleem eemaldada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kirjelduse järgi on tegemist linaluu ussi ehk enterobiaasiga. Ussikese nimi on Enterobius vermicularis. Kuidas temast lahti saada ?? Võimalusi mitu. On seisukoht, mille järgi ussike ise sureb ära, kui ei toimu taasnakatumist. Taasnakatumine käib tavaliselt nii- ussike muneb oma munad päraku piirkonda, sellega kaasneb sügelus. Peremees muidugi sügab, tavaliselt sõrmedega ja võib juhtuda, et pärast pistetakse näpp suhu. Seda ussiemaootabki- minad neelatakse alla ja kõik kordub. Teine võimalus on siiski külastada arsti, kes kirjutab välja retsepti ravimile mebendazol. 1 tab võetakse ravikuuri 1. päeval ja 2. tabl ravikuuri 14. päeval, st 2 tabletti lähebki vaja. Muidugi hügieen, kätepesu, küüned korda, mitte pista sõrmi suhu. Õige on ravikuur läbi viia kõigile pereliikmetele samal ajal. Kui majapidamises on koer või kass, siis ka nemad vajavad ravi. Seda tehakse profülaktiliselt sõltuvalt Teie elukohast maal või linnas. Nõu annab loomaarst või vetapteeker.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi