Pidev madal palavik 24.03.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tevist!

Olen 22aastane neiu, kellel on nüüd viimased kaks kuud olnud probleem pideva madala palavikuga (kuigi ma ei ole kindel, kas seda saab palavikuks kutsuda). Tõsi, vahepeal, umbes nädalakeseks kadus see ära, kuid siis tuli jälle tagasi. Mu temperatuur kõigub igapäevaselt 37,0-37,2 vahel ning see sai alguse kuskil jaanuari lõpus. Mul on tugev väsimus ja kuskil poole päeva pealt on minul pea kogu energia läinud. Minu võhm on langenud minu jõud on vähenenud ning kuigi ma magan iga öö vähemali 8 tundi ärkan väsinuna ning peavaluga. Pea valutab ning on raske. Asi ei saa olla toitumises, sest söön regulaarselt erinevaid puu ja juurvilju ning igapäevaselt liigun ka ringi. Mul on ka kunagi diagnoositud Muu täpsustamata süsteemne sidekoe haaratus, kuid sügisel reumatoloogi juures haigusnäitajad olid korras. 2014 augustis diagnoositi ka borrelioos, kuid see allus ravile ning järele jäi vaid borrelioosi järgne sündroom, mille kohta öeldi, et kuue kuu pärast peaks keha olema sellest täiesti taastunud. Ravikuur lõppes septembri alguses.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Sellist kehatemperatuuri peetakse täiesti normaalseks ja sellel ei ole mingit meditsiinilist tähendust Kui Teile on tehtud erinevaid analüüse ja erinevad spetsialistid ei ole oma haigust leidnud, siis võib haiguse otsimise täiesti rahulikult kõrvale jätta. Kui on väsimus ja halb enesetunne tavapärase elurezhiimi juures - 8 tundi und ja liikumine ja tervislik toit, siis tuleb kuulata oma organismi ja puhata ja laiselda. Talv on olnud raske, borrelioosist paranemine on võtnud oma energia, nii et proovige tõesti alustuseks laisklemist ja lõpetage kraadimine!
Tervitades
Le Vallikivi