kurgumandlid 05.03.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure algas nina-neelu põletikuga,mille tagajärjel tekkisid ninna koorikud ja paistetus.Kurgu-ninaarst kirjutas salvi ja mingi aja möödudes kaebused kadusid.
Nädal-paar hiljem paistetas vasak kõripool kinni,neelata oli raske ja toit jäi kõrri kinni.Oli väsimus ,aga palavikku mitte ja muidu kõik Ok.Läksin perearstile ja diagnoosiks angiin,ravi antibiootikumiga ja kuni ravi kestis oli kõik korras.Peale ravi lõppu vasak mandel ikka paistes,valu pole,palavikku ka mitte.Ainult pigistustunne ja neelata raske.Proovitud soolaga kuristada,antibakteriaalset suuvett,jox-i,hexorali,astelpaju õli jne.Mitte miski ei aita,lisaks hommikuti silmad kokku kleepunud ja paistes.Allergia tablettidest ka kasu pole.Saan kurguarstile 10 päeva pärast.Mida seni võiks veel proovida ja milles võiks probleem olla.Muidu angiin mul väga harva-paari aasta jooksul korra vast on.

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan ehk samu vahendeid mis seni olete kasutanud. Täpsemat infot annaks vereproov ASO tiiter. Küllap kurguarst siis mõtleb, mida nende mandlitega võiks ette võtta.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi