Pidev iiveldus 23.02.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Ma ei ole kindel kas pöördun õige arsti poole, kuid räägin Teile oma mure ära. Ehk oskate aidata või kuskile edasi suunata. See probleem algas tegelikult juba umbes 3 aastat tagasi. Kuu või kaks on tervis enamvähem hea ja siis tuleb nädala või kahe pikkune periood millal tunnen end väga halvasti. Väsimus on meeletu, lähen vara magama, hommikul ärkan umbes kümne ajal, väsinuna. Jõuan ära juua kohvi ja ehk mõned majapidamis toimetused teha kui olen taas väsinud ja meeleldi taas magama läheks. 4korda nädalas käin ka trennis, tavaliselt lähen pärast ärkamist, jõuan trenni teha maksimum tunnike, siis koju ja magama. Aga oleks siis ainult väsimus, sellega kaasas käib ka päev otsa iiveldus ja pea ringlus. Noorena oli mul perearsti sõnul aneemia, verepuudulikus. Keha ei omistanud rauda. Sellest probleemist olen üle saanud. Olen viimaste aastate jooksul väga tihti käinud vere näite võtmas ja viimase aasta jooksul on kõik hästi olnud, veri korras, aga halb enesetunne jätkub. Ka günekoloogi juures olen käinud korduvalt, lootes sealt abi saada- endiselt ei midagi. Sealt poolt ka kõik korras ja kuigi kõik ilmingud on väga sarnased rasedusele siis ometi ma seda pole. Oma Perearstile olen ka korduvalt kõike kurtnud kuid tema saadab vaid vereproove tegema, aga sealt poolt kõik korras. Lasin ka kõik hambad korda teha kuna lugesin kuskilt et paljud tervisemured algavad ka katkistest hammastest. Ma ei oska ette kujutada milles asi võib olla, äkki on mingi soolebakter, äkki peaks mõõka neelama, või vajavad mandlid kontrolli? Mis teie arvate? Mure on tegelikult väga suur ja piinav, tahaks väga teada saada milles asi olla võib.
Aitäh

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Kui Teie tervist on korduvalt kontrollitud ja ka vereproovid on korras ning halva ja hea enesetunde perioodid vahelduvad, mitte seisund ei lähe järjest ja järjest hullemaks, siis ma pigem ei soovitaks jätkata haiguse otsimist, vaid pigem kuulata oma keha poolt antavaid signaale ja puhatagi halva enesetunde perioodidel rohkem. Need sümptomid võimenduvad tegelikult veelgi, mida rohkem neile tähelepanu pöörata. Sellised kaebused on ka eriti iseloomulikud valgusevaesele talveperioodile, kus organismile nö normaalsel hulgal puhkamisest ei piisa ja ka need ülesanded, mis tavaliselt on jõukohased, väsitavad rohkem. Ka aktiivne puhkus, trenn ja värske õhk ei ole väga head lahendused, sest ka seal saab jaks otsa. Seega tuleb sellistel perioodidel lihtsalt laiselda - magada rohkem, mõni trenn vahele jätta ja/võu väiksema intensiivsusega treenida, töölt õigel ajal lahkuda jne. Ja sealjuures ei tohi tunda südametunnistuse piina! Selline lihtne vahend on proovimiseks täiesti ohutu ja isegi mõnus, erinevalt mõõganeelamisest ja mandlioperatsioonist. Kui korduvalt proovitud laisklemine leevendust ei too, siis võib juba edasi mõelda. Muide, huvi pärast võib ära täita ka emotsionaalse enesetunde küsimustiku:
http://www.viaterramariana.ee/depressioon/?page_id=88
Lugupidamisega
Le Vallikivi