Valu kannas 06.02.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Aastavahetusele järgneval hommikul ärkasin sinise kannaga, millele oli valus astuda, kuigi teadlikult ei saanud kand kusagilt sellist põrutust. Arvasin, et võib-olla on tegu ka näiteks koormusest tingitud veresoone lõhkemisega ja lasin asjal olla. Sinine taandus ja praeguseks on kand oma õiget värvi. Valu on andnud tagasi, aga hoolimata sellest ei ole veel sellele astumine mugav ja tekitab kohati valu - eriti siis, kui jalg saab suuremat koormust. Üle kuu on möödas ja mõtlen, et ehk peaks arsti juurde pöörduma või on tõepoolest tegemist mingit sorti põrutusega ja tuleb lihtsalt kannatlikult oodata ja aeg parandab ka selle valu?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Oma küsimuses Te ei kirjelda, kas aastavahetusel juhtus midagi sellist, mis võinuks sellele kannavalule seletust anda - näiteks trauma, väänamine hüppeliigesest, hüppamine kõrgusest, põrutus vms. Igal juhul on Teie kaebuste kestus natuke liiga pikk selleks, et lasta sellel niisama minna ja oodata iseenesliku paranemisprotsessi kulgemist. Parem on, kui teie oma perearst selle siiski üle vaatab ja vajadusel ka põhjusi uurib - 5 nädalat ja jääksümptomite püsimine on selleks piisav põhjus. Hea tulemus, kui selgubki, et ei ole põhjust muretseda, ja Teie probleem möödub ajaga. Siiski peaks välistama probleemid, mis võivad nõuda edasisi uuringuid, taastusravi või muud sarnast.
Parimate tervitustega
Le Vallikivi