Tihti väsinud 14.01.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mind vaevab tihedalt esinev väike palavik (36,8 - 37,1). Seda palavikku esineb tavaliselt korra nädalas ja kestab mõne päeva. Sellega kaasneb väsimus ja jõuetus, joogijanu ning liigne higistamine. See kõik on hakanud häirima minu igapäevast elu ning olen pidanud korduvalt igapäevaseid kohustusi edasi lükkama, et saaksin puhata. Samuti on hakanud ka juuksed välja langema. Kaks ja pool kuud tagasi põdesin ka viiruslikku kopsupõletikku. Kui haigusest paranenud olin, tehti kopsuröntgen ja vereproov. Kopsuröntgen oli korras ja veres põletikunäitaja puudus. Võimalik, et kopsupõletik nõrgestas mu organismi veelgi, kuid siiski see pole ainus põhjus - probleem esines juba enne. Muidugi praegu on elus ka suhteliselt stressirikas periood: koguaeg on kiire, palju närveldamist jne, kuid ei taha uskuda, et lihtsalt kiirest elutempost võib hakata keha niimodi streikima.
Millest võib see olla tingitud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Põhjusi on väga palju, osa olete ka ise letlenud. Soovitan taas pöörduda perearsti vastuvõtule ja kõike lähemalt uurida. Esimese asjana tuleb mõttesse teha kindlasti kilpnäärme analüüsid, TSH FT4, TPO AK, täisveri, reumaproovid. Kindlasti tekib Teid vahetult nägeval arstil ka mitmeid diagnoosihüpoteese, mida uurida.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi