Äkkvalud kõhus 20.12.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mitu kuud tagasi hakkas ülakõhu piirkonda intensiivsemate liigutuste (nt. liiga kiiresti kükkasendist püsti tõusmine) korral tugevaid valusid lööma. Arvasin, et tavalised närvivalud ja püüdsin lihtsalt ettevaatlikum olla. Nüüd on olukord halvemaks läinud: ka ainult keha pööramisest tekib sageli tugev valusööst (selline terav, mõnikord rebestav ja hingemattev valu, mis kestab maksimaalselt paar minutit), lisaks on aeg-ajalt valu ka kõndides (seoses tekkiva rappumisega, tundub) ning liigutamisest sõltumatu surve- või täiskõhutunne, selili olles tekib nõrk rõhuv sümmeetriline seljavalu (umbes roidekaare all). Millega võiks olla tegu?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Selline liikumisega seotud valu kõlab küll suhteliselt tüüpilise närvivaluna, kuid võib siiski olla ka mingi hoopis muu asi. Ehk siis tõepoolest oleks mõistlik oma perearstile selle probleemiga pöörduda, siis saab Teid põhjalikult läbi vaadata ning vajadusel otsustada ka, kas on vajalikud täiendavad uuringud või analüüsid ja mis selle probleemiga peale hakata.
Lugupidamisega
Le Vallikivi