Väga kiire pulss puhkeasendis 16.12.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Viimasel kuul on ette tulnud hetki, kus täiesti normaalselt puhkeasendis muutub enesetunne järsult halvaks ja süda hakkab kloppima. Vererõhku mõõtes saab reeglina tulemuseks 105/68 ja pulss ca 110. Kehv enesetunne püsib mitmeid tunde ja reeglina on taas normaalne olla alles järgmisel päeval. Olen 174 cm pikk ja kaalun 54 kg. Mida teha ja kas peaks kiirelt arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Teie kirjast kahjuks ei selgu väga täpsed asjaolud, millal enesetunne kehvaks läheb, kas istuvast või lamavast asendist ja kas see juhtub siis, kui Te alles selle asendi sisse võtate või mõne aja pärast. MIstap oleks mõistlik selle probleemiga siiski arsti juurde pöörduda, kes selle probleemi olemuse täpsemalt välja selgitab. See ei nõua kohest pöördumist, kuivõrd kuu aega olete seda situatsiooni juba talunud, aga üldiselt pöörduma peaks kindlasti.
Parimate tervitustega
Le Vallikivi