Kõhu mured 10.12.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Viimased 10päeva on maos kõik väga keerlenud nagu oleks pesumasin kõhus. Kõik algab kui ma hommikul silmad lahti teen ja võib kesta kuni hilja õhtuni.
Päeval söögi isu muidugi pole kuna kõhus kõik keerleb, õhtuti olen suutnud süüa aga täna enam ei läinud alla. Ise kardan et äkki midagi mao happega paigast ära, kõhus kui oleks tunne et mao happe keerleb sees, kõht mingil määral punnis ka. Kas oskate öelda milles võiks viga olla? Või millise arsti poole ma peaks pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Sagedasem põhjus sedasorti, üsna öühikest aega ja esmasena elus esinevale vaevusele on tavaline seederike, arstikeeli düspepsia. Selle põhjus võib olla mõni veidi riknenud toit, antibiootikumikuur, kõhugripp vms. Aitab käsimüügist probiootikumid, nt Linex v Enterol, maitsestamata jogurt v maahapupiim. Kui vaevused ikka püsivad, peaks minema arsti vastuvõtule, kes saab kõike täpsustada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi