lapsel pikka aega kõhuvalu 28.11.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu pojal valutab kõht üle kuu aja.

Oleme kahtlustanud ka nn stressivalu, kuid see ei ole tõenäoline. Valu on kogu aeg samas piirkonnas (alakeha, nn "naba all"). Ka pissimine on valus. Valu ei sõltu nähtavalt ei söömisest ega liigutamisest.

Küsimus on selles et selle teema pika-ajalisus teeb murelikuks.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Esmalt vabandan, et minu vastus tehnilistel põhjustel hilineb.
Kirjeldatud kaebuste puhul ei ole kindlasti tegu tüüpiliste funktsionaalsete kõhuvaludega ehk nn. stressivaludega ning olukord vajab uuringutega selgitamist. Enne haiglauuringuid on perearsti poolt võimalik teha ära põhjalikud uriinianalüüsid, vereproovid, kõhukoopa ultraheliuuring. Kui nende uuringutega valude põhjus ei selgu, võivad tõepoolest olla näidustatud haiglauuringud. Ma ei tea küll, kus piirkonnas Te elate, aga sellisel puhul ei peaks küll uuringute järjekord nii pikk olema.
Soovitan Teil pöörduda uuesti perearstile ja paluda tal täpsustada olukorda.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus