suur väsimus, jõuetus ja unisus 10.11.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
kuidas edasi toimida väga suurele väsimusele-jõuetusele-unisusele põhjuse ja lahenduse leidmiseks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mõistan muret. Kipun arvama, et kehaliselt olete üsna terve, vahest läbipõetud põletiku jääknähud. Korras koormustest tähendab, et keha toimib kenasti.
Igaks juhuks võiks määrata täpsemalt mõned kehvveresuse analüüsid. transferriin, ferritiin, raud. Korras hemoglobiin on tore, kuid välistama peaks latentse rauapuuduse kui ühe sagedasema noorte naiste väsimuse põhjustaja. Kui kehaliste haiguste analüüsid on korras siis liigub mõte hingemuredele. Noorel naisel on selleks põhjust küllaga. Kõike seda arutada kirja teel on keerukas.
Soovitan head koostööd oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi