selja ja alakõhuvalu 18.08.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Juba pikemat aega vaevab selja ja alakõhuvalu. Olen käinud murega perearsti juures, aga mingeid uuringuid tehtud pole ja abi saanud pole. Vahepeal läheb valu üle kuid tuleb jälle tagasi. Alati valutab selg ja kõht ühel ajal. Kõhus on pidevalt ka selline õõnes tunne, isegi kui olen söönud, tundub nagu kõht oleks tühi.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!

Krooniline alakõhu- ja seljavalu on eri vanuses naistel üsna sage terviseprobleem. Neist umbes 2/3 juhtudel ei leita ka peale põhjalikke uuringuid valude konkreetset põhjust. Vaatamata sellele tuleb üritada valu põhjust uuringutega avastada, kuna korduv alakõhu – ja alaseljavalu võib olla seotud mitmete haigusseisunditega nagu endometrioos, väikese vaagna liited, vaagnapõletik, kusepõiepõletik, ärritatud soole sündroom.
Enamike terviseprobleemide puhul tuleks esmase kontaktina pöörduda ikka oma perearsti poole. Juhul, kui Te seda olete juba teinud ja valude põhjus jäi ebaselgeks, soovitaksin pöörduda edasisteks uuringuteks naistearsti poole. Eriti kui olete täheldanud valude seost menstruaaltsükliga. Naistearstile pöördumiseks pole perearsti saatekirja tarvis.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus