Kurguprobleem 12.08.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Mulle tehti juuni algul endoskoopia,kõik oli korras.Kuid mõned päevad hiljem,oli mul tunne,nagu oleks midagi kurgus.Just neelu koha peal,et kui sülge neelan "see asi"justkui liigub kaasa,aga jääb alles.Kuristades kurku tulemusi ei andnud. Med.õde arvas,et ehk peale sellist ärritust on lihtsalt selline tunne,mis hiljem kaob.Ei kadunud kuskile...Juulilõpus oli mul sapipõie op.Ma ei küsinud arstidelt,aga arvan,et op-i ajal on vist mingisugune "toru" patsiendil suus.Ühesõnaga peale oppi oli kadunud see tunne,et miskit segavat oleks neelu kohas.Kuid nädal hiljem "kasvas" see tagasi!! Sest hetkel on mul taas tunne,et seal on midagi,mis segab neelamist.Perearst on puhkusel terve see kuu.Ma ei teagi,kelle poole peaksin pöörduma,sest ei tea,mis see on...Kas oskate aidata??

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Nii endoskoopia kui ka hingetorukaudne narkoos võivad seda tunnet tekitada. Arvan, et midagi tõsist ei saa olla, vaevus võib püsida mõned kuud. Leevendaks limaskesta tuimesti, seda sisaldab nt ravim Trachitol- imeda 3-4 x p. Kui mure suur, võtke ühendust opereerinud kirurgi ja narkoosi andnud anestesioloogiga. Muidu võiks kõri üle vaadata ka kurguarst, sinna peaks olema saatekiri. Aga haigla piires peaks toimuma suunamine ladusalt, info siis oma kirurgilt.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi