Lööve nahal 30.05.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Jäin esmaspäeva õhtul väga järsult haigeks, tekkisid külmavärinad seejärel ka kiiresti kõrge palavik 39,2.Tekkis ka silmavalu, kaelavalu ning üla ja alaseljavalud. Järgmisel hommikul ikka veel palavik ja nii järgmised 3-4 päeva igapäevaselt järjest vähenedes, Kuid iga päevaga tekkis juurde ka sügelevat nahalöövet mis algas säärelt ning lõpuks levis peaaegu kogu kehale, katmata jäid näopiirkond, peopesad ning tallaalused. Kõige hullem on see jalgadel.nüüdseks lööve kipitab, sügeleb ning nahk on väga kuum nendel kohtadel.Millest võib see lööve olla ning kuidas saaks seda ravida ning kelle poole peaksin pöörduma? Mis aitaks sügelust ja kipitust leevendada?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
selleks, et Teid korralikult diagnoosida ja ravida, peab nägema nii Teie nahalöövet kui ka Teid põhjalikult läbi vaatama ja võibolla ka analüüse tegema, aga seda saab teha ainult silmast silma kontaktil, vastasel korral võib diagnoos osutuda blufiks ja ravima hakatakse hoopis vale asja.
Lugupidamisega
Le Vallikivi