Probleemid väljaheidetega 27.05.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Selline probleem siis ,et pidevalt on olnud probleeme verise kakaga. Olen eeldanud ,et ilmselt on tegemist hemorroididega. Kasutatud sai Preparation H-i. Praegu on aga probleem teisenenud ,et verine kaka, aga poole aastaga siis on kaka kuju muutunud peenikeseks ,ehk siis väikese sõrme jämeduseks. Väheke suurem kaka põhjustab veritsust ja ka valu. Probleeme on ka pideva kõhukinnisuse ning lahtisusega. On olnud ka juhtum ,kus pesu natuke verine. Iseenesest selline olukord pehme kaka ja õige suuruse korral valusid ei põhjusta. Et mis probleem võib olla ja kas tasub oodata perearsti arvamust paar nädalat või registreerida end kohe Tallinnas kuhugi tasulisele eriarstile - kui, siis kelle juurde peaks pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tänan usalduse eest. Päris mitu haigust võib avalduda Teie vaevustega. Mõistlikum on pöörduda perearsti vastuvõtule, sinna peaks ju saama ägada haigusega samal päeval. Tehakse ära vere ja põletikuproov, teostatakse pärasoole lõpuosa ja päraku digitaalne uuring, see on võimalik kõigil perearstidel. Ilmselt on vajalik ka kolonoskoopia ehk pärasoole vaatlus painduva nn. sondiga. Sellele eelneb soolepuhastus Fortrans lahtistiga. Kuid täpsem info juba perearstilt, kes saab Teid vahetult küsitleda, uurida, teha vereproove ja mõtelda. Tasulised eriarstid on küll toredad, kuid uuringuid peavad ka nemad tegema, pole teada milliseks kujuneb selle hind Teile.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi